Nie każda kobieta może pochwalić się gęstymi i długimi włosami. Czasami ich zapuszczanie jest też trudne. Dlatego dużą popularnością cieszą się zabiegi doczepiania włosów. Oczywiście, poza metodą, kluczowe znaczenie ma również rodzaj włosów. Wbrew pozorom włosy włosom nierówne. Dlatego w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, czy warto zdecydować się na włosy europejskie, czy może lepiej wybrać azjatyckie?

Włosy naturalne czy sztuczne? – bo wybór ma największe znaczenie

Decydując się na doczepiane włosy koniecznie trzeba zwrócić uwagę, na jakość i gatunek włosów. W tym przypadku absolutnie nie należy kierować się ceną. Tutaj lepiej sprawdzi się zasada, że to co naturalne jest lepsze od sztucznego. Tak też jest w przypadku włosów. Naturalne doczepiane włosy są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Włosy syntetyczne mają tylko jedną zaletę, a jest nią cena. Otóż są tańsze, a jednocześnie słabsze i różnią się od włosów naturalnych także wyglądem. Warto też zwrócić uwagę, że okres noszenia takich włosów jest bardzo krótki, gdyż już po kilku tygodniach nie prezentują się one dobrze, choć można też śmiało stwierdzić, że prezentują się fatalnie. Dlatego należy wybierać włosy naturalne.

Czy warto wybrać włosy azjatyckie?

Naturalne doczepiane włosy to oczywiście najlepszy wybór. Jednak warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów włosów naturalnych. Jednak trzeba wziąć pod uwagę trwałość, ale i dopasowanie. Włosy azjatyckie w wersji standard są dobrym wyborem dla kobiet, których włosy są proste i grube. W innym przypadku różnica jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Takie doczepiane włosy wymagają jednak intensywnej pielęgnacji i mocnego nawilżania. Niestety nie można ich też poddawać innym zabiegom koloryzacji, gdyż ulegną zniszczeniu. Przyczyną tego jest fakt, iż są one pozbawione łuski włosa. Takie włosy są jednak tanie, choć ich trwałość również pozostawia wiele do życzenia. Dlatego z włosów azjatyckich można jeszcze wybrać włosy indyjskie. Są one mocne i wytrzymałe. Można je też poddawać zabiegom stylizacji, jednak rozjaśnianie nie jest dobrym pomysłem. Ich cena nie jest wysoka. Jednak mają one też dwie wady. Przede wszystkim warto wiedzieć, że takie włosy są często pozyskiwane w nieetyczny sposób, a kobiety które je oddają nie otrzymują za to żadnego wynagrodzenia, bądź jest ono minimalne. Drugą wadą jest to, iż są to włosy grube, zatem nie pasują często do włosów Polek.

A może włosy europejskie?

Doczepiane włosy europejskie cieszą się dużym uznaniem i popularnością. Są one mocne i wytrzymałe. Takie włosy są też miękkie w dotyku i doskonale komponują się z włosami kobiet, które zdecydowały się na ich doczepianie. Włosy europejskie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Można je dowolnie stylizować, a także poddać drobnym zabiegom koloryzacji. Okres ich noszenia wynosi od 9 miesięcy, do roku. Ich pielęgnacja także nie jest czasochłonna, wystarczy tylko odpowiednie nawilżenie. Również cena jest bardzo przystępna.

Naturalne doczepiane włosy – the winner is...

Porównując włosy azjatyckie i europejskie, można jasno stwierdzić, bez jakichkolwiek wątpliwości, że włosy europejskie są dobrym wyborem. Przewyższają one jakością, trwałością, a także prezencją włosy azjatyckie. Na uwagę zasługuje fakt, że również sposób ich pozyskania jest humanitarny, gdyż kobiety, które decydują się na ich sprzedanie otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Również fakt, że włosy europejskie można poddać stylizacji, jest kolejną zaletą. Cena włosów europejskich i azjatyckich jest bardzo podobna. Zatem zwycięzca tego zestawienia może być tylko jeden. Są to więc naturalne doczepiane włosy europejskie. Mając kompleks z powodu cienkich włosów warto zdecydować się na ich przedłużanie. To także świetny wybór, gdy kobieta chce przejść swoistą metamorfozę. Warto jednak pamiętać, że dobór metody, ale i rodzaj przedłużanych włosów mają duże znaczenie. Otóż najlepszym wyborem są włosy europejskie, które są tanie i mocne. Świetnie sprawdzi się odmiana włosów europejskich, czyli włosy słowiańskie. Są one mocne i miękkie w dotyku. Także ich trwałość jest wysoka, jednak tutaj cena niestety do niskich nie należy. Dlatego, jeżeli zależy Ci na jakości i niskiej cenie to włosy europejskie są najlepszym wyborem.