Wraz z wiekiem nasza skóra traci swoją elastyczność, zmniejsza gęstość i grubość, czego efektem są zmarszczki, bruzdy i utrata pierwotnego owalu twarzy. W dużej mierze odpowiada za to utrata kwasu hialuronowego. Proces ten przyspiesza znacznie po 25 roku życia. Najbardziej widocznym rezultatem jest coraz wyraźniejsza bruzda nosowo-wargowa, która postarza twarz i nadaje jej smutny wygląd. Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej po to, by w bezpieczny sposób odwrócić ten proces i przywrócić młody wygląd twarzy.

Zabiegi kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, najwięcej jest jej w skórze. Jej zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Ubywającą ilość kwasu hialuronowego można uzupełnić przez iniekcje. Do zabiegów medycyny estetycznej wykorzystywany jest kwas hialuronowy zmodyfikowany, tak, by nie odkształcał się i zdołał utrzymać się w skórze przez kilka miesięcy.

Cena zabiegu wypełniania

Wypełnianie bruzd nosowo – wargowych kwasem hialuronowym wyceniane jest indywidualnie w każdym gabinecie, a głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest ich głębokość. Im większe i bardziej wyraźne bruzdy, tym więcej kwasu należy wstrzyknąć. Osoby do 40 roku życia zwykle wymagają jednego zabiegu, starsze osiągają zadowalający efekt po dwóch zabiegach, między którymi zachowuje się miesięczny odstęp. Efekty utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Ceny w Warszawie wahają się od 800 do 1300 zł.

Przed zabiegiem pacjent poddawany jest wywiadowi i konsultacji, dzięki której ustalany jest pożądany efekt i oczekiwania.