Nowoczesna technologia znacznie usprawniła przebieg wielu zabiegów medycznych. Tak też jest w stomatologii. Wprowadzenie nowych urządzeń sprawia, że łatwiej oraz bezpieczniej zwalczać można choroby zębów oraz dziąseł. Znaczny wpływ na tę zmianę miał laser stomatologiczny. Dzięki niemu w bezinwazyjny sposób przeprowadzać można zabiegi dentystyczne. Oto kilka zastosowań!

Parodontoza

Choroba ta doskwiera wielu ludziom na całym świecie. Nieleczona prowadzi do przykrych konsekwencji. Na szczęście wykorzystanie lasera stomatologicznego umożliwia zażegnanie paradontozy. W pierwszej fazie zabiegu usuwany jest kamień. Następnie przy pomocy lasera, naświetla się dziąsła. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ból spowodowany chorobą oraz redukuje się stan zapalny. Działanie lasera hamuje rozwój choroby i znacznie zmniejsza ból.

Stomatologia zachowawcza

[caption id="attachment_988" align="aligncenter" width="300"]laser-stomatologiczny-epic_x Zdjęcie: Biodent[/caption] Laser stomatologiczny odpowiednio wpływa podczas leczenia znacznych ubytków próchnicznych, a także podczas zabiegów na odsłoniętych oraz nadwrażliwych szyjkach zębowych. W trakcie zabiegów wykorzystuje się promieniowanie laserowe, które jest bezinwazyjne oraz całkowicie bezbolesne.

Inne zastosowanie lasera

Urządzenie to pomaga w leczeniu również stanów zapalnych, bólów oraz obrzęków pozabiegowych, przyspiesza gojenie się ran. Jest on wskazany w leczeniu zapalenia ślinianek, oraz szczękościsku. Gdy jednak mamy wątpliwości, zawsze możemy przed wizytą zapytać stomatologa, na czym polega cały zabieg oraz jakie jest jego działanie.