rockowy stylZima to nie tylko biały śnieg i długie romantyczne wieczory. Ta pora roku charakteryzuje się również niskimi temperaturami. Dlatego też, aby odpowiednio się zabezpieczyć, należy wybrać właściwe ubrania zimowe. Grube, wełniane czapki, szaliki oraz kurtki są jak najbardziej właściwe. Nie możemy jednak zapominać o ciepłych butach. Wśród zimowych oraz jesiennych fasonów królują ostatnio workery z ćwiekami.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty na zimę?

Gdy temperatura znacznie się obniża, zmienia się także powierzchnia po której chodzimy. Dlatego należy zaopatrzyć się w trwałe oraz ocieplane obuwie. Ważne jest także to, by podeszwa była wykonana z materiału, który przyczepia się do ziemi. Powinna to być guma. Warto również zdecydować się na podeszwę traperową, a nie gładką, ponieważ unikniemy wtedy poślizgnięć. Wszystkie te elementy zazwyczaj posiadają właśnie workery z ćwiekami. Buty te przypominają botki damskie. Sięgają za kostkę, a więc chronią stopę przed zimnem oraz zwichnięciem. Mają także gruba podeszwę, a więc dodatkowo chronią stopę przed zimnem. Warto wybierać te modele workerów z ćwiekami, które posiadają ocieplenie wewnątrz buta. Gdy jednak wybieramy je na jesień, możemy zdecydować się na modele bez futerka w środku. Bardzo ważna jest także przymiarka. Bez niej nie powinniśmy wychodzić ze sklepu z obuwiem. Część workerów nie posiada zamka, jest wsuwana, a więc osoby z wysokim podbiciem mogą mieć problem z zakładaniem ich. Wówczas warto wybrać modele sznurowane lub zapinane na zamki.

Charakterystyczne ćwieki

Workery z ćwiekami stały się szalenie modne i to nie bez powodu. Widoczne na nich ozdoby idealnie pasują do wielu stylizacji. Świetnie sprawdzą w połączeniu ze stylem rockowym, ale również miejskim. Łącząc te buty z elementami stroju bardzo eleganckimi możemy uzyskać efekt oryginalny. Chcąc zwrócić na siebie uwagę wszystkich znajomych i tym samym czuć się świetnie, warto zdecydować się na te ciekawe i komfortowe rozwiązanie w postaci workerów z ćwiekami.