Najbardziej wybrednymi klientami są ci, którzy kupują artykuły dla swoich dzieci. Wbrew pozorom, to właśnie o najmłodszych dba się zazwyczaj najbardziej i chce się im zapewnić jak najlepsze warunki bytowe. Botki dla dzieci, które oferowane są w sklepach muszą się w związku z powyższym odznaczać wyjątkową dbałością o wszystkie szczegóły, włącznie z użytymi materiałami, jak i samym wykonaniem. Najlepsze nici, najdokładniejsze szycia i najlżejsze konstrukcje połączone z odpowiednią ceną zapewniają producentom zainteresowanie rodziców. Buty dla dzieci oferuje wiele marek.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych na rynku z akcesoriami dziecięcymi, można znaleźć modele firm obuwniczych trudniących się wyrobami również dla osób dorosłych. Wśród takowych wyróżnić można Geox, który specjalizuje się w technologii „oddychającej podeszwy” działającej na zasadzie nie przepuszczania wody do środka, zaś oddawania wilgoci z wnętrza obuwia. Na takiej zasadzie zbudowane są botki, sandałki, kozaki oraz adidasy i wszystkie inne rodzaje obuwia, które firma ma w ofercie.

Oczywiście istotnym elementem dziecięcego obuwia jest to, co przedstawiają. Buty dla dzieci z bohaterami ulubionych bajek cieszą się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Botki wyglądające modnie i radośnie poprawiają dzieciom humor i samopoczucie.