Piękne i długie włosy to jak wiadomo marzenie każdej kobiety. Są również uważane za  główny atrybut kobiecej urody, przez co jeszcze bardziej warto zadbać o ich codzienną prezentację. Niektóre z pań stosują naturalne domowe zabiegi, lecz coraz większa rzesza kobiet nie chce długo czekać na efekty. Najczęstszym sposobem na zapewnienie sobie gęstych oraz dłuższych włosów jest metoda doczepiania sztucznych kosmyków. Ta alternatywna metoda to idealny zabieg dla słabych, cienkich oraz rozrzedzonych włosów. Przedłużanie włosów to nie jeden rodzaj zabiegu, ale wiele różnych metod przedłużania sztucznymi kosmykami. Poznajcie kilka z nich i wybierzcie odpowiedni sposób dla siebie.

Metoda keratynowa

To najstarsza z metod przedłużania włosów. Do złączenia sztucznych pasm z naturalnymi używana jest keratyna, która jak wiadomo stanowi również naturalny składnik budulcowy włosów. Doczepiane włosy są zazwyczaj niewielkie, jeśli chodzi o szerokość i dzięki temu łatwiej jest je rozmieścić na powierzchni naszych kosmyków. Narzędzie, które jest wykorzystywane do bezpośredniego sklejenia włosów to najczęściej zgrzewarka lub pistolet z  wkładem keratynowym. Włosy sklejane są pod wpływem wyższej temperatury, która nie jest niszcząca dla struktury włosa. Metoda keratynowa jest bardzo trwała, a co ważniejsze efekt końcowy wygląda bardzo naturalnie.

Metoda ultradźwiękowa

Ta z najnowocześniejszych metod przedłużania włosów zyskuje na coraz większej popularności. Do wykonania zabiegu fryzjerskiego używa się specjalnego urządzenia, które odpowiada za wytwarzanie fal energetycznych. Jest to polecana metoda dla wszystkich pań, które posiadają cienkie oraz mocno zniszczone włosy. Ultradźwięki są bardzo delikatne dla włosów, które często były poddawane licznym zabiegom fryzjerskim. Największą zaletą skorzystania z tego sposobu przedłużania jest jego trwałość – efekt utrzymuje się nawet do pół roku.

Metoda Clip in

Przedłużanie włosów nigdy nie było tak proste, jak w przypadku metody clip in. Przyczepiane sztuczne kosmyki posiadają specjalne przypięcia, którymi następnie mocuje się na naturalnych pasmach. Jest to idealne rozwiązanie dla pań, które nie chcą przedłużać włosów na dłuższy okres. Wystarczy odpiąć sztuczne włosy i gotowe! Przedłużanie włosów metodą clip in można śmiało wykonać w domu, przez co jest to jedna z najtańszych możliwości zagęszczenia naturalnych kosmyków. Sprawdza się również jako jednorazowa fryzura na ważniejsze wyjścia, czy imprezy.