W modnych aranżacjach łazienek liczą się przede wszystkim estetyka i funkcjonalność. Ważne jest więc, aby w przemyślany sposób dobierać wszystkie elementy wyposażenia. Jednym z najbardziej istotnych jest szafka łazienkowa pod umywalkę. W tej kategorii odnaleźć można wiele różnorodnych przedmiotów. Jak dopasować praktyczny model, który skomponuje się ze stylem aranżacyjnym?

Łazienka zgodna z trendami aranżacyjnymi

Najmodniejsze style wnętrzarskie różnią się od siebie pod wieloma względami. Większość z nich promuje jednak urządzanie pomieszczeń w stonowanych barwach. Klasycznymi i dobrze prezentującymi się szafkami łazienkowymi pod umywalkę z pewnością będą modele czarne i białe. Warto wiedzieć również o tym, że w przestrzeniach urządzanych zgodnie z trendami cenione jest wykorzystanie naturalnych surowców. Doskonałym pomysłem mogą więc być szafki z drewnianymi i bambusowymi blatami. W wielu łazienkach sprawdzą się meble o minimalistycznym wyglądzie. Choć elementy ze zdobieniami również będą korzystnym wyborem, należy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i łatwość utrzymania w czystości.

Praktyczne szafki do łazienek

Szafka łazienkowa pod umywalkę oprócz walorów estetycznych, musi gwarantować funkcjonalność wykorzystania. Zaleca się w przemyślany sposób dopasować ją do posiadanej przestrzeni. Użytkownicy powinni móc swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, a drzwiczki nie mogą zawadzać o inne elementy wyposażenia. Warto przemyśleć również układ mebla. Możliwy jest zakup szafek łazienkowych pod umywalkę z różnym rozkładem półek i przestrzeni do przechowywania przedmiotów. Meble z tej kategorii mogą być montowane na ścianie lub ustawione na nóżkach. Rodzaj wybranego rozwiązania powinien być uzależniony od ustawności pomieszczenia.

Szafki dopasowane do aranżacji

Wśród aktualnych trendów wnętrzarskich pojawiają się styl skandynawski i boho. Zalicza się do nich również konwencję loftową, minimalistyczną, retro i glamour. Szafka łazienkowa pod umywalkę, która sprawdzi się w pomieszczeniach boho i skandynawskich powinna posiadać drewniany lub bambusowy blat. We wnętrzach minimalistycznych doskonałym rozwiązaniem będą proste, łatwe do utrzymania w czystości, czarne i białe egzemplarze. Z loftowym wystrojem łazienki skomponuje się mebel z metalowymi elementami. Zaś we wnętrzach retro i glamour warto postawić na szafki z błyszczącymi zdobieniami i motywami florystycznymi. Przemyślany dobór wyposażenia umożliwi stworzenie modnej i funkcjonalnej przestrzeni w każdej łazience.