Złoty łańcuszek męski to ciekawa propozycja biżuterii dla panów. Jak bowiem powszechnie wiadomo, nie tylko przedstawicielki płci pięknej cenią sobie dodatki w postaci łańcuszków. Jeżeli jednak chcemy być zadowoleni z tego rodzaju biżuterii, musimy starannie ją wybrać. Dobrze byłoby także mieć świadomość tego, z jakimi elementami garderoby zestawiać złoty łańcuszek.

Zwróć uwagę na splot 

W sklepach z biżuterią, zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy bardzo wiele ciekawych łańcuszków. Każdy mężczyzna może mieć jednak nieco inny gust. Dlatego też przy wyborze tego rodzaju biżuterii trzeba zwracać uwagę na różne kryteria. Na pewno trzeba przyjrzeć się temu, jaki splot posiada łańcuszek. Bardzo popularny jest split królewski, znany również jako bizantyjski. Każde jego ogniwo przechodzi przez cztery kolejne. Postawić można także na splot typu pancerka. Charakteryzuje go nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dosyć podobnie wygląda splot o nazwie figaro, który nie jest już jednak tak popularny.

Z wisiorkiem czy bez?

Jeżeli chcemy być w stu procentach zadowoleni z zakupionego łańcuszka, musimy zastanowić się także nad tym, czy postawić na ten z zawieszką, czy może bez niej. Wielu mężczyzn stawia na łańcuszki o grubym splocie, które są pozbawione dodatku w postaci wisiorków. Niektórzy panowie cenią sobie jednak cienkie łańcuszki z krzyżykami czy medalikami. Wszystko zależy więc wyłącznie od preferencji konkretnego mężczyzny. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie temu, aby zdecydować się na zakup dwóch zupełnie różnych od siebie łańcuszków. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć więcej interesujących stylizacji. Pamiętajmy także o tym, aby postawić na odpowiednią próbę złota. Ważne jest przecież nie tylko to, aby biżuteria była ładna, ale również wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli nie wiemy, czym dokładnie charakteryzują się poszczególne próby złota, poprośmy o radę jubilera. Na pewno chętnie udzieli nam niezbędnych informacji. 

Do czego będzie pasował złoty męski łańcuszek?

Złoty łańcuszek męski to biżuteria, która sprawdzi się tak naprawdę na każdą okazję. Można nosić go zarówno na co dzień, jak i od święta. Pasuje zarówno do T-shirtów, jak i do klasycznych koszul. Tak naprawdę, ciężko wskazać ubranie, z którym nie wypadałoby łączyć złotego łańcuszka. W tworzeniu stylizacji ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza fantazja. Jeżeli nie wiemy, do czego konkretnie będą pasowały złote łańcuszki, poszukajmy inspiracji na blogach o tematyce modowej. Możemy także zdać się na własną intuicję. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzać z ilością dodatków w jednej stylizacji. Złoty łańcuszek, zwłaszcza ten o dużym splocie powinien grać w niej pierwsze skrzypce. Dodanie do niego złotej bransolety może wywołać przesadny efekt. Jeśli jednak lubimy przepych i ekstrawagancki styl, duża ilość dodatków może nam odpowiadać. Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze w stylizacji, na jaką się decydujemy.