A gdyby tak istniał minerał, który pomaga w schorzeniach reumatycznych, bólach mięśni i stawów? Który pomaga szybciej pozbyć się odcisków i siniaków? Taki minerał istnieje! Biszofit, bo o nim mowa, to minerał wykazujące cenne właściwości lecznicze. Sprawdź, jak go stosować.

Właściwości

Biszofit

 to minerał działający leczniczo na wiele różnych schorzeń. Należy on do grupy soli kwasów halogenowodorowych - jest złożonym związkiem uwodnionym, który zbudowany jest głównie z sześciowodnego chlorku magnezu. Powstawał w późnym paleozoiku, a dzisiaj jest wydobywany, by wspomóc nas w przypadku bólów mięśni, kręgosłupa, a także schorzeń skórnych (np. łuszczycy lub łupieżu). Doskonale poradzi sobie również w przypadku odcisków, a nawet dokuczliwych żylaków. W skład biszofitu wchodzi brom, żelazo, magnez, chlor, jod, a także wiele innych mikroelementów, które wspomagają proces leczenia. Co ważne, są one całkowicie wolne od zanieczyszczeń, jakie spotykamy na powierzchni ziemi!

Zastosowanie

Początkowo biszofit stosowany był jedynie w terapii chorób układu nerwowego i schorzeń aparatu ruchu, w formie okładów, kąpieli oraz masażów. Uznawany był za świetny środek rozkurczający i przeciwzapalny. Obecnie jednak stosuje się go na dużo szerszą skalę - w dermatologii, stomatologii, fizjoterapii, a nawet kardiologii. Coraz częściej spotykany jest również w kosmetologii, bowiem jest w stanie widocznie polepszyć kondycję skóry i wspomóc jej odżywienie. Preparaty z biszofitem stosowane są nie tylko w domach, ale również w sanatoriach, uzdrowiskach i ośrodkach rehabilitacyjnych. Rekomendują go fizjoterapeuci, masażyści i specjaliści w zakresie medycyny naturalnej. Ze względu na swoje szerokie właściwości lecznicze kosmetyki z tym minerałem stosowane są nie tylko przez osoby starsze, ale również przez osoby mające problemy ze stawami, sportowców, i ludzi prowadzących siedzący tryb pracy. Na rynku jest dostępnych sporo produktów, które w swoim składzie zawierają ten cenny minerał - spotkamy się m.in. z: roztworami przeznaczonymi do przygotowywania okładów na stłuczenia, siniaki i odciski; żelami o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym, które świetnie koją ból stawów oraz zmniejszają zaczerwienienia i opuchliznę; balsamami działającymi rozkurczowo i rozluźniająco, które skutecznie poprawiają krążenie krwi i przyspieszają regenerację naskórka, a także wspomagają walkę z cellulitem; kremami do ciała o właściwościach kojących i regeneracyjnych, które świetnie pobudzają pracę komórek, przyspieszają regenerację skóry, a także wspomagają szybsze gojenie się ran i owrzodzeń oraz działają przeciwzapalnie.