Wiele osób, które dopiero chcą zacząć ćwiczyć, zastanawia się nad wyborem odpowiedniej odzieży treningowej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pierwsza odzież treningowa nie musi być odzieżą wysoce specjalistyczną. W końcu nie wiemy jak długo wytrwamy w treningu, czy dana dyscyplina sportowa będzie odpowiadała naszym potrzebom, nie do końca wiemy również, czego tak naprawdę od dobrej odzieży treningowej powinniśmy oczekiwać. Zanim zatem wydamy kilkaset złoty na oryginalną odzież jednej ze znanych marek, na przykład na odzież sportową Thorn Fit, przez kilka pierwszych tygodni treningu korzystać możemy z rzeczy, które znajdziemy w swojej szafie. Ważne jedynie, by były to rzeczy wygodne, które nie będą krępowały naszych ruchów. Wszystkie zbyt małe, a przez to za ciasne koszulki i spodenki od razu odpadają.

Jeśli przebrniemy przez pierwsze treningi i się do nich nie zniechęcimy, możemy przyznać sobie nagrodę w postaci zakupu lepszych jakościowo rzeczy treningowych. Oryginalne ciuchy sportowe nie tylko wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym i dużą trwałością, ale co ważniejsze, posiadają szereg unikalnych funkcji, które mogą wpłynąć na komfort naszego treningu sportowego. Przykładem może być odzież techniczna wspomnianej już wcześniej firmy Thorn Fit. Ubrania sportowe tej marki gwarantują wysoki poziom wentylacji, dzięki czemu pocimy się wolniej i ubrania nie kleją się tak mocno do naszego ciała. Poza tym markowa odzież techniczna lepiej odprowadza wilgoć, przez co szybciej schnie, co z jednej strony zwiększa nasz indywidualny komfort podczas treningu, a z drugiej strony przyspiesza suszenie takiej odzieży po praniu.

W markową odzież sportowa najlepiej zainwestować wtedy, gdy jesteśmy pewni, że chcemy i że będziemy ćwiczyć. Taka odzież nie jest tania, a zatem zakup całości zestawu treningowego możemy rozłożyć w czasie. Najlepiej zacząć od zakupu spodenek, później warto pomyśleć o wygodnej bieliźnie, koszulce, a na końcu o odzieży wierzchniej tj. bluza sportowa czy kurtka. Tego typu rzeczy są najdroższe, ale będziemy ich potrzebować, jeśli zamierzamy ćwiczyć na zewnątrz i to nie tylko latem, ale też jesienią czy zimą.