W tej części Europy blondynki uważane są za jedne z najbardziej atrakcyjnych kobiet i określane są jako nosicielki typowej słowiańskiej urody. Charakteryzuje się ona delikatnością, jasną cerą, niebieskimi oczami oraz właśnie blond włosami. Kobiety o takim kolorze włosów nosić mogą większość kolorów oraz rodzajów ubrań, jednak jak sprawa się ma z sukienkami?

Jakich kolorów powinny unikać blondynki

Kolor włosów pełni istotną rolę w optymalnym i korzystnym dla nas dobieraniu garderoby. Należy pamiętać, iż część odcieni nie będzie po prostu do nas pasować - w tym wypadku, najbardziej zawężone pole wyboru mają osoby rude. Blondynki i szatynki większych problemów nie mają, jednak pamiętajmy, iż wobec nich też istnieją określone reguły omijania pewnych kolorów. Przede wszystkim, osoby o jasnych włosach powinny unikać wszelkich turkusowych produktów, zwłaszcza w okresie letnim. Kolor ten korzystnie prezentuje się na zdjęciach, jednak już na osobie noszącej o blond włosach może wyglądać tandetnie i kiczowato. Dlatego też, lepiej tego koloru unikać. Inną niekorzystną barwą może być khaki oraz beż - te tak bliskie odcieniowi skóry barwy błędem okazać się mogą, przede wszystkim, u blondynek o cerze i skórze jasnej. Przez co, kolor ten zlewa się w jedno z noszącą go osobą powodując efekt bezkształtnej sylwetki. Jaskrawe kolory, takie jak żółty czy pomarańczowy także okażą się klapą - ich bardziej stonowane odcienie będą lepszym i bardziej uniwersalnym wyborem.

Jaki kolor sukienki dla blondynek?

Powracając do kolorów, które korzystnie wpływają na blondynki je noszące na początku zaznaczyć trzeba dużą rolę bieli. Sukienki w kolorze białym okażą się świetną alternatywą dla wszelkiej maści beżów - kolor biały optymalnie podkreśli opaloną skórę noszącej oraz wyraźnie zaznaczy się na jej sylwetce podkreślając jej walory. Nada równocześnie blasku i świeżości. Co ciekawe, kreacje różowe o mocnym wydźwięku także okażą się strzałem w dziesiątkę - w tym przypadku należy jednak pamiętać, aby kolor ten nie był zbyt nijaki lub pastelowy. Dobrym zamiennikiem dla klasycznych i prostych czarnych sukienek (niestety podkreślają one u blondynek niedoskonałości i bladość ich twarzy) będzie kolory czerwony. Sukienki w tej barwie nie wychodzą z mody, a dla kobiet jasnowłosych nadal są jednym z typowych "must have".

Jaki kolor sukienki do blond włosów i jasnej karnacji?

Jaki kolor sukienki do blond włosów i jasnej karnacji?

Barwa włosów oraz koloryt skóry są ważnymi czynnikami determinującymi wybór koloru kreacji, który będzie podkreślał atuty naszego naturalnego piękna. Jak już wcześniej wspominaliśmy w naszym artykule, turkus, khaki oraz beż w przypadku śniadych blondynek będą złym pomysłem. Jakie więc kolory sukienek będą pasowały? Po pierwsze, kreacje w barwie eleganckiej i nieco tajemniczej czerni. W ich przypadku im cera oraz włosy są jaśniejsze, tym efekt całej kompozycji lepszy. Po drugie, blondynki świetnie wręcz będą wyglądać w sukienkach szarych, nieco cieplejszych i pogodniejszych aniżeli ich czarne odpowiedniki. Co warte jednak zaznaczenia, w niczym nie ujmuje to ich nieco klasycznej elegancji. Po trzecie, dobrym pomysłem będą kolory określane jako barwy safari. Mowa tu oczywiście o nieco zadziornym brązie, czy naturalnym kolorze oliwki. Po czwarte i ostatnie kolorom wręcz kojarzącym się ze śniadymi blondynkami jest kolor chabrowy. Ciężko bowiem wyobrazić sobie jasnowłosą kobietę źle wyglądającą w tym pięknym kolorze.

Idealna barwa sukienki dla blondynki

Eksperymentować z kolorami można na różne sposoby. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy same czuły się komfortowo w danej sukience, garniturze czy zwiewnej koszuli. Oczywiście, warto stosować się także do podstawowych wytycznych, zwracając uwagę na odcień naszej skóry, cery oraz włosów - co pozwoli nam na perfekcyjne dobranie materiału i jego kolorytu do naszej natury.