Swój bujny czas przeżywają liczne kliniki medycyny estetycznej, do której zgłasza się coraz większa ilość klientów. Ludzie chcąc odmłodzić się oraz zniwelować kilka mankamentów swojego ciała coraz częściej rezygnują z chirurgii estetycznej na zabiegi, które są całkowicie bezinwazyjne. Nic w tym dziwnego, ponieważ zabieg wykonany w klinice medycyny estetycznej nie polega na metodach wykonywanych operacyjnie. Stąd też większa śmiałość oraz chęć do wykonania tego typu zabiegów. Kolejnym czynnikiem, który powoduje, że osób chętnych ciągle przybywa jest duże zainteresowanie młodym oraz pięknym wyglądem. W licznych artykułach, w prasie oraz telewizji możemy zaobserwować zadbane, młode modelki, które zachwycają ciałem oraz młodzieńczym wyglądem. Otaczające nas idealne ciała aktorek oraz celebrytów powoduje, że każdy chce wyglądać zarówno dobrze jak gwiazdy z czerwonego dywanu. Medycyna estetyczna przeżywa prawdziwy przełom- jakie zatem możemy wykonać zabiegi, udając się do najbliższej kliniki? O najpopularniejszych zabiegach wykonywanych bezinwazyjnie dowiecie się już w poniższym artykule. Zapraszamy!

Botoks

Jeden z najpopularniejszych zabiegów, bardzo często mylony z powiększaniem oraz wypełnianiem ust. Substancja zwaną botoksem to toksyna botulinowa. Jest to jedna z najsilniejszych toksyn biologicznych, która ma zbawienne działanie. Jednym z nich jest korekta zmarszczek wokół oczu, tak zwanych kurzych łapek. Oprócz tego sprawdza się w eliminowaniu zmarszczek pomiędzy brwiami, na czole czy też szyi. Wiele pań poprzez częsty uśmiech na twarzy, może w późniejszym wieku uzyskać efekt uboczny radości z poprzednich lat ,w postaci zmarszczek mimicznych na twarzy. Aby pozbyć się powstałych wgłębień w okolicy kącików ust botoks to również rozwiązanie dla tego typu pań. Dzięki temu, ze botoks blokuje połączenia nerwowomięśniowe w tkankach skóry, mięśnie rozluźniają się i w ten sposób wstrzyknięty płyn widocznie wygładza zmarszczki.

Plexr

To zabieg, który tuż po kilku minutach jego wykonania pozwala zauważyć pierwsze efekty. Plexr to najnowocześniejsza metoda na pozbycie się obwisłej skóry, zmarszczek na twarzy oraz licznych rozstępów. Plexr to również nieinwazyjny zabieg, który przebiega bezboleśnie. Czynnikiem aktywnym wytwarzanym przez plexr jest plazma. Jest to rodzaj zjonizowanej materii, która swoim skupiskiem przypomina gaz. Dzięki niej mamy gwarancję, że jest bezpieczna dla tkanek oraz głębszych warstw skóry, których nie narazi na uszkodzenie podczas zabiegu.