Glam rock, styl rockowy w modzie

Styl rockowy i punk mają to do siebie, że dają mnóstwo swobody w komponowaniu ubioru. Na tym właśnie polega wolność, jaką daje każdy z nich. Zawsze rockowy styl zawiera pewne elementy spójne, które nadają mu charakterystyczny pazur i temperament.

Rockowy ubiór, czyli jaki?

Ubiór rockowy nie może być banalny. Ma się wyróżniać na tle innych trendów i od razu przywodzić na myśl określony typ muzyki. Można nawet śmiało stwierdzić, że moda rockowa jest ponadczasowa, podobnie jak muzyka, z której się wywodzi. Najważniejsze jednak, że wciąż możemy nosić ubrania w tym typie, a odpowiednio skomponowane stylizacje potrafią odjąć kilka, a nawet kilkanaście lat. Doskonale widać to w ofercie, którą znajdziecie TUTAJ.

Na kreowanie mody zawsze wpływ mają aktualne gwiazdy muzyki i to one wyznaczają główne nurty. Muzyka wpływa również na wyobraźnię projektantów, którzy lubią bawić się różnymi stylami i czerpać z nich inspirację. Chętnie dodają pewne akcenty na swoje wybiegi, np. grube bransolety z ćwiekami (tzw. pieszczochy), bandany i chusty rockowe, ciężkie buty z klamrami, wyciągnięte i podziurawione koszulki czy skórzane kurtki. Największym urokiem jest to, że możemy osiągnąć różny efekt stosując dodatki. Lekko zaakcentowany styl nadaje się na co dzień, zaś mocniejsze i bardziej agresywne stylizacje będą idealne na koncerty i spotkania towarzyskie. Ciekawe jest to, że glam rockowe sukienki są bardzo kobiece, a nawet seksowne. Odsłaniają nogi, ramiona, a czasem też i dekolt i są ozdabiane koronką lub falbanami. Do tego łączone są bandany i chusty rockowe, które dodają całości drapieżności.

Styl glam rock w modzie - jakie kolory?

Wśród kolorów zawsze przeważają te zdecydowane i intensywne, ale ciemne. Głównie jest to czerń, odcienie niebieskiego, czerwień oraz elementy srebrne i metalowe. Od pewnego czasu czerń łączona jest również z głębokim fioletem oraz różem, jednak zazwyczaj takie zestawienie kolorystyczne spotykamy u zwolenniczek miksowania różnych stylizacji, np. rockowej z gotykiem i punkiem.

glam rock, styl rockowy w modzie

Rockowa biżuteria

Bardzo istotnym elementem jest biżuteria. To ona decyduje o tym, jak nasz strój będzie przyjęty i jakie będzie budził skojarzenia. Rock to z pewnością szerokie bransolety, ćwieki, metalowe klamry i masywne naszyjniki. Oprócz tego dozwolone są różnego rodzaju wariacje, np. bransoletki ze sznurków, łańcuchy (zarówno na szyi, nogach, jak i nadgarstkach) i inne ozdoby. Im bardziej są nietypowe, niepowtarzalne i oryginalne, tym lepiej. Podobną rolę spełniają buty, które mogą pochodzić w zasadzie z każdego rodzaju - ciężkie glany, kobiece buty na obcasie lub obuwie typowo sportowe. Możemy je samodzielnie przyozdobić, zmienić lub spatynować, co nada im osobistego charakteru.