Podręczna kosmetyczka to niezbędnik każdej kobiety. Znajdują się tam produkty, które pozwalają na szybką poprawę makijażu w ciągu dnia. Jakie podstawowe kosmetyki i akcesoria powinny się tam znaleźć, by kosmetyczka nie była zbyt ciężka, a jednocześnie jej zawartość pozwalała na szybką poprawę wyglądu?

Co pozwoli na szybką poprawę makijażu i nie tylko?

Podstawowym produktem, który pozwala na szybką poprawę makijażu jest oczywiście puder. To zazwyczaj ten kosmetyk zazwyczaj jako pierwszy ściera się z twarzy, a przecież to właśnie on często jest w stanie utrwalić wcześniej nałożone warstwy podkładu i korektora.

Warto jednak pamiętać, że jeśli skóra bardzo się błyszczy lepiej jest użyć tak zwanych absorbentek, czyli bibułek matujących. Pozwalają one na usunięcie nadmiaru sebum bez konieczności poprawy makijażu, co jest przydatne dla tych kobiet, które mają wiele zajęć, a jednocześnie ich makijaż musi wytrzymać cały dzień. W przypadku cery tłustej i skłonnej do wyprysków oprócz pudru i bibułek warto nosić ze sobą punktowy korektor, który pozwoli na szybkie zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości.

W standardowej podręcznej kosmetyczce oprócz tych produktów w kosmetyczce powinny znaleźć się takie produkty jak szminka, błyszczyk lub pomadka pielęgnacyjna. Makijaż ust zazwyczaj wymaga poprawy po spożyciu na przykład tłustego posiłku. Pomadka pielęgnacyjna może być natomiast przydatna latem, kiedy konieczna jest lepsza ochrona skóry ust, a także zimą, gdy wargi są narażone na przesuszenie.

W podstawowej kosmetyczce nie powinny znajdować się wyłącznie produkty do poprawy makijażu. Warto tam umieścić także inne przydatne przedmioty.

Podstawowym produktem są na przykład nożyczki do paznokci i papierowy pilniczek, które pozwalają na szybkie uratowanie sytuacji w przypadku złamania lub naderwania płytki.

Produkty typu "dwa w jednym"

Wśród akcesoriów niezbędnych w podręcznej kosmetyczce należy wymienić również lusterko. Zdarza się bowiem, że poprawa makijażu jest konieczna, jednak nigdzie w pobliżu nie ma standardowego wiszącego lustra.

Osoby, które chcą nosić jak najmniejszą kosmetyczkę zazwyczaj decydują się na zakup puderniczki z lusterkiem, łącząc w ten sposób dwa niezbędne produkty w jeden. Kobiety, które nie stosują zbyt wiele pudru na co dzień decydują się na inny produkt dwa w jednym. Jest to na przykład lusterko połączone z mini-szczotką do włosów. Do produktów "dwa w jednym" można zaliczyć również wiele kosmetyków, które mogą pełnić funkcję pudru i korektora lub, na przykład, pomadki i konturówki.

Takie produkty to skarb, jeśli kosmetyczka jest miniaturowa i nie można włożyć do niej zbyt wiele.