Każda z kobiet marzy, by mieć piękne, zadbane i jędrne ciało. Skórka pomarańczowa brzmi niewinnie, a jest zmorą oraz wrogiem dla większości przedstawicielek płci pięknych. Napisano już wiele poradników o tym, jak z nią walczyć oraz jakich specyfików stosować, żeby pozbyć się tego niechcianego gościa na skórze ud.

Celullit medycznie określany jako lipodystrofia, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje najczęściej razem ze zmianami tkanki podskórnej. W efekcie pojawia się nierówna, lekko pofałdowana powierzchnia skóry. Według licznych doniesień istnieje wiele metod w medycynie estetycznej, które potrafią zmienić fakturę skóry. Niestety skuteczność tych działań nie jest potwierdzona naukowo.

Aby pozbyć się celullitu mamy dwie drogi, które należy stosować jednocześnie. Pierwsza to różnego rodzaju kosmetyki, np. ujędrniające balsamy do ciała lub balsamy zawierające specjalne składniki antycellulitowe, które są obecne na przykład w kosmetykach Norel. Zawsze po kąpieli lub po prysznicu warto nie zapominać o tym, aby posmarować całe ciało kosmetykiem. Wtedy możemy mieć pewność, że pomoże nam ono zredukować występowanie skórki pomarańczowej, która tak bardzo nas denerwuje.

Drugą bardzo ważną kwestią są ćwiczenia fizyczne. Ruch i każda aktywność sportowa powoduje ujędrnienie skóry oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Często jest tak, że zaniedbywane przez lata ciało niestety nie odzyska swojej jędrności w 3 miesiące, ale systematyczna praca, regularne ćwiczenia oraz odpowiednie kosmetyki np. kremy Norel są w stanie zdziałać bardzo wiele dla naszej skóry.

Do metod domowych, które mają pomóc w pozbyciu się skórki pomarańczowej należą bardzo ekstremalne posunięcia. Wiele kobiet radzi się na forach internetowych swoimi tradycyjnymi metodami w zwalczaniu skórki pomarańczowej. Jednym z nich jest mocny krem lub balsam antycellulitowy, np. Norel. Ma on właściwości lekko rozgrzewające, co przydaje się w kolejnym etapie jego zwalczania, czyli owinięcia tych partii ciała, które są „zarażone” cellulitem, folią spożywczą. Dzięki połączeniu silnego kosmetyki z folia ma nastąpić efekt lepszego wchłaniania się specyfiku. A w efekcie skóra ma być bardziej nawilżona, a skórka pomarańczowa zredukowana.

Niestety, jeżeli i Tobie zdarzyła się ta przykra sytuacja, w której na Twoich udach osiadł cellulit, to nie musisz się martwić. Dzięki specjalnym kosmetykom oraz różnym domowym sposobom możesz ograniczyć trochę jego efekty i cieszyć się ładniejszą skórą na udach czy brzuchu.